Більше — не означає краще.
Надлишок косметичного догляду може загрожувати зневодненням шкіри, порушенням балансу мікробіоми, а також посиленням її вразливості перед зовнішніми факторами. Так, якщо переборщити з доглядовою косметикою, можна не тільки не отримати бажаного результату, а й погіршити стан шкіри, розповіли експерти, інформує Ukr.Media.
За словами фахівців, з доглядом за шкірою дійсно можна переборщити і особливо часто це відбувається, коли йдеться про очищення шкіри від забруднень.
Очищати шкіру потрібно двічі на добу — вранці та ввечері. У деяких випадках допустимо робити додатковий захід, наприклад, якщо день розпочався дуже рано, а ввечері заплановано важливий захід, до якого хочеться повністю змінити макіяж. А ось надмірне очищення "до скрипу" — це нездорова практика, яка загрожує неприємними наслідками для бар'єрної функції шкіри.
Річ у тім, що до складу очищувальних засобів входять компоненти, які забезпечують піноутворення, розчиняють забруднення і залишки макіяжу, а також змивають надлишки себуму — речовини, що виробляється шкірою для живлення, пом'якшення і захисту від посиленого випаровування вологи.
Якщо занадто часто очищати шкіру або користуватися засобом, який не відповідає її типу (наприклад, очищати суху шкіру гелем для жирної та проблемно), то природна гідроліпідна мантія шкіри не встигатиме повноцінно відновлюватися між сеансами очищення. Звідси посилена втрата вологи, зневоднення, лущення, посилення реактивності щодо зовнішніх стрес-факторів. Шкіра намагатиметься контролювати трансепідермальну втрату води і для цього посилюватиме вироблення себуму. Отримуємо замкнене коло: очищаємо шкіру, щоб позбутися зайвої жирності, а отримуємо зворотний ефект, пояснили експерти.
Ще один важливий аспект — рН шкіри. У нормі він становить 5,5. Це слабокисле середовище, яке, з одного боку, підтримує умовно дружню мікрофлору, а з іншого — заважає патогенній безконтрольно поширюватися на поверхні шкіри. У багатьох очищувальних засобів рН відрізняється — він ближчий до нейтральної позначки (7,0) або до лужного середовища (вище 7,0). Це потрібно для якісного очищення шкіри, але за надто частого застосування таких засобів може порушуватися баланс мікробіоми і якість себуму.
Наприклад, мікробіом виступає частиною захисного бар'єра шкіри, і якщо очищення надмірне за частотою або інтенсивністю, то його баланс може порушуватися, що може призвести до таких станів, як атопічний дерматит, псоріаз та інше.
Що стосується скрабів, пілінгів та інших засобів, спрямованих на відлущування, їх рекомендується використовувати 1-2 рази на тиждень. Якщо робити це частіше, шкіра може не встигнути відновитися. Це робить її більш вразливою перед зовнішніми факторами: патогенними мікробами, вірусами, грибками, УФ-випромінюванням, вільними радикалами, зваженими в повітрі частками з токсинами від транспорту і промислових викидів.
Що стосується зволоження шкіри, з ним перестаратися складніше, шкіра не засвоїть більше, ніж їй потрібно. Зволоження необхідне шкірі будь-якого типу незалежно від віку. Крем потрібно наносити вранці та ввечері після очищення і тонізації. Достатньо половини чайної ложки або 2 тонких "ковбасок" крему завдовжки з вказівний і середній палець руки. Цієї кількості вистачить для обличчя і шиї.