Стиль

Олії, укладання та термозахист: розвінчуємо міфи про догляд за волоссям у спеку

Як не «знищити» фарбоване волосся домашнім доглядом.

Олії, укладання та термозахист: розвінчуємо міфи про догляд за волоссям у спеку

Сьогодні в арсеналі практично кожної дівчини знайдеться кілька флакончиків і баночок із засобами для догляду за волоссям. Багато хто, сподіваючись привести локони до ладу після фарбування і захистити їх від шкідливого впливу випрямлячів і фенів, наносять на пасма олії, пінки, рідкі кондиціонери, інформує Ukr.Media.

Але результату, який обіцяють у рекламних роликах, все одно немає. Волосся січеться, стоншується, виглядає млявим, ніби дешева перука. Перерахуймо основні правила грамотного догляду, який не зашкодить.

Фарбоване волосся втрачає вологу швидше. Фен, випрямляч, плойка — гарячі інструменти, все, що вище за температуру від 150 градусів, роблять його ламким і пористим. Висока температура буквально "плавить" кератин — білкову основу волосся, руйнуючи його структуру. Навіть якщо ви не відчуваєте миттєвого пошкодження, воно накопичується з кожним використанням гарячих інструментів.

Намагайтеся максимально знизити температуру на своїх приладах — для тонкого або сильно пошкодженого волосся достатньо 150-160°C, для нормального — до 180°C. Уникайте щоденного використання праски чи плойки. Давайте волоссю відпочинок і частіше сушіть природним шляхом або на холоднішому режимі фену.

На мокре чи сухе

Виявляється, наносити засіб-протектор від високих температур потрібно в певній послідовності і залежно від того, якому способу укладання ви віддаєте перевагу.

Термозахист використовується на вологе волосся перед сушінням фена, на сухе — перед праскою або плойкою. Повторюйте під час кожного контакту з температурою, зокрема, перед виходом на сонечко.

Термозахист створює бар'єр, який сповільнює нагрівання волосини та рівномірніше розподіляє тепло, мінімізуючи шоковий вплив. Захист від сонця (УФ-фільтри для волосся) так само важливий, як і для шкіри, оскільки УФ-промені руйнують пігмент і білки волосся.

Переконайтеся, що термозахист рівномірно розподілений по всій довжині волосся (прочешіть його після нанесення). Для захисту від сонця вибирайте засоби з позначкою UV protection або SPF для волосся у форматі легких спреїв і наносьте їх, якщо плануєте тривалий час перебувати під прямими променями, особливо після купання.

Олія, крем або спрей

Головне — із зазначенням захисту до 180-230 градусів. Спрей розподіляється більш рівномірно і має легшу текстуру, ніж крем, який обтяжує волосся.

Олії важливо наносити на вологі або сухі кінчики, не на коріння і не втирати у волосся. Олія працює як "клей" для посічених кінчиків, надає блиск та гладкість. Підходять тільки легкі: арганова, жожоба, марула, камелія. Наносити олію і тут же "прасувати" волосся не можна. Це шкідливо для його структури. Щільна олія, використана без змивання, призводить до закупорки.

Легкі олії мають дрібніші молекули і не створюють важкої плівки на поверхні волосся, не обтяжуючи його та не роблячи жирним на вигляд. Важкі олії (кокосова, оливкова, касторова) можуть накопичуватися, особливо на пористому волоссі, і при неправильному використанні (без змивання) можуть навіть призводити до сухості та ламкості з часом. Важкі олії краще використовувати як інтенсивні маски до миття голови (нанести на 30-60 хв, потім ретельно вимити) або у складі змивних продуктів. Завжди перевіряйте склад олій — іноді вони змішані з силіконами, що також впливає на їхню текстуру та дію.

Олія не є заміною термозахисту. Укладка буде гіршою. Це одна з найпоширеніших помилок! Функції олії та термозахисту абсолютно різні. Термозахист містить спеціальні полімери, які розпадаються при високій температурі, поглинаючи частину тепла та створюючи захисний бар'єр. Олії ж не мають цих властивостей.

Золоте правило: що вища температура, то коротше життя твого кольору і якості волосся. Це стосується також і сонця в спекотних країнах.

Зверніть увагу і на вибір гребінця. Занадто "суворий", такий, що нагадує частокіл з гострими зубами — не підійде. Виберіть щадний варіант з м'якою щетиною і широкими зубами.

Жорсткі гребінці з частими або гострими зубами буквально "деруть" волосся, особливо коли воно заплутане або мокре. Це призводить до обламування волосин по довжині, розшарування кінчиків і загального стоншення.

Неочевидні табу

Мити волосся одразу після фарбування — часта помилка. Треба почекати щонайменше 48 годин. Протягом перших 24-48 годин після фарбування колірні молекули ще продовжують окислюватися та закріплюватися у структурі волосся. Кутикула, яка була припіднята під час фарбування, поступово закривається. Передчасне миття, особливо гарячою водою та агресивними шампунями, може вимити частину незафіксованого пігменту, що призведе до швидшого вицвітання кольору.

Спати з мокрою головою, використовувати дешеві шампуні з супермаркету теж не варто. Вони вимивають пігмент за 2-3 тижні. Мокре волосся вкрай вразливе, оскільки його структура розбухає, а зв'язки між білками послаблюються. Тертя об подушку під час сну, коли волосся мокре, призводить до підвищеного тертя, сплутування, обламування та появи посічених кінчиків.

Не рекомендується і робити олійні обгортання без відновлення. Волосся може стати склоподібним і ламким. На сильно пошкодженому, пористому волоссі, якому бракує білка та внутрішньої вологи, надмірне використання олії може створити ефект "пластифікації". Олія заповнює порожнечі ззовні, але не дає необхідним відновлюючим компонентам (протеїнам, зволожувачам) проникнути всередину стрижня. Волосся стає жорстким, склоподібним на дотик і дуже легко обламується при найменшому натягу.

Висновок один: не пали, не суши, не маж все підряд.

Схожі публікації

Завантажити ще Loading...No more posts.