Щороку тисячі відчайдухів приїздять у країну із репутацією чи не найгіршого місця на землі.
Попри міжнародну ізоляцію, Афганістан поступово перетворюється на новий напрямок для туристів-авантюристів, які готові ризикнути і відвідати країну з чи не найгіршою репутацією у світі. Останнім часом на це наважуються не лише відчайдухи-одинаки, але й організовані туристичні групи. Це стає можливим через те, що рух Талібан, який де-факто контролює країну, вирішив цілеспрямовано розвивати туристичну галузь.
Заступник міністра туризму в талібському уряді Кудратулла Джамал, якого цитує The Independent, наголошує, що Афганістан “бажає приймати туристів з інших країн і взаємодіяти з ними”.
“Туризм приносить багато переваг країні. Ми врахували ці переваги і прагнемо, щоб наша країна повною мірою скористалася ними”, – заявив він журналістам.
Талібан прагне використати туризм, як потенційне рятівне коло для зруйнованої економіки країни. Особливо на тлі проблем із залученням зовнішніх інвестицій.
“Наразі ми отримуємо значний дохід від цієї галузі, і сподіваємося, що в майбутньому вона зростатиме ще більше”, – сказав Джамал, зазначивши, що гроші туристів розподіляються між більшою кількістю верств суспільства, ніж доходи від інших галузей.
Як зазначає The Independent, таліби справді спростили туристам шлях в країну. Туристичні візи оформляються швидко та легко, а Кабул приймає комерційні авіарейси з основних транзитних вузлів, таких як Дубай та Стамбул, по кілька разів на тиждень. Це не кажучи про наземні варіанти в’їзду в країну.
Таліби навіть створили профільний виш (лише для чоловіків), щоб готувати персонал для сфери гостинності та туризму.
Поки що кількість іноземних туристів є мізерною, але вона зростає. Торік країну відвідали майже 9000 гостей, за перші три місяці поточного року їх було вже майже 3000 осіб.
Як пише The Independent питання безпеки досі залишаються однією з перепон для відвідування країни. Хоча після повернення талібів до влади у серпні 2021 року активна фаза понад 40-річної громадянської війни закінчилася, напади терористів досі трапляються.
Так в Афганістані залишається активною філія Ісламської держави. Торік терористи вбили шістьох людей, включаючи трьох іспанських туристів, під час нападу в місті Баміан, одній з головних туристичних пам’яток країни.
Крім того, залишається відкритим питання етичності туристичних поїздок до Афганістану, де таліби встановили жорстку теократичну диктатуру і дискримінували жінок, половину населення країни, фактично до рівня безправних тварин.
Сьогодні в Афганістані жінки можуть отримати лише початкову освіту, за межами домогосподарства їм доступні лише кілька професій. Для них діє купа обмежень і заборон, включно із дуже жорсткими правилами щодо одягу. При цьому вони позбавлені права відвідувати громадські місця, такі як парки чи спортзали.
Втім таліби запевняють, що готові приймати туристів не лише чоловічої, але й жіночої статі. Релігійні обмеження щодо них значно м’якші. Хоча вони все ще повинні носити хустку на публіці, іноземки мають більше шансів потрапити до деяких обмежених зон, таких як парки, і їх рідко просять закривати обличчя на публіці.
“Ті, хто поважають наші закони та традиції, вже приїздили і можуть продовжувати приїздити, – сказав міністр туризму.
Інші новини туризму
Як писав УНІАН, в Парижі скасували сторічну заборону на купання в річці Сена. Заборона з’явилася на початку ХХ століття через жахливий рівень забрудноності річки. Однак в останні роки французи доклали чималих зусиль, аби очистити воду.
Також ми розповідали, що популярна серед туристів Барселона страждає від глобального потепління. Літо тут стає усе більш нестерпним через спеку, тож міська влада працює над створенням кліматичних укриттів.