Подорожі

“Маленька Африка Європи”: британка розповіла, чим її найбільше здивувала Україна

"Маленька Африка Європи": британка розповіла, чим її найбільше здивувала Україна

Наші уявлення про інші країни в кращому випадку є дуже обмеженими, а часто зовсім помилковими. Громадянка Великої Британії на ім’я Еллі, яка вже кілька років мешкає в Україні, зізналася, що раніше мала купу помилкових уявлень про нашу країну. У відео для свого YouTube-блогу вона розповіла про речі, які найбільше її здивували в нашій державі.

“Це все речі, які я сама колись думала про Україну — до того, як переїхала сюди. Але насправді вони виявилися зовсім неправдивими. І я впевнена, що багато хто має такі самі уявлення, якщо ніколи не бував в Україні або не жив тут”, – розповіла вона у відео.

Отже, перше, що здивувало британку під час її першого візиту в нашу країну у 2018 році – це загальний рівень розвитку держави і суспільства. До того Еллі була переконана, що Україна це така собі “маленька Африка Європи” – технологічно відстала, із нерозвиненою інфраструктурою і приблизно африканським рівнем життя.

“Але насправді все інакше”, – зазначила вона.

Особливо Еллі здивував рівень розвитку банківського сектору в Україні. На її думку, українські банки вирвалися далеко вперед порівняно з британськими.

“В Англії ми дуже повільно впроваджуємо нові зміни, частково через складність старих інституцій. У мене є рахунки в обох країнах — український банк значно швидший і зручніший. Так, у Британії, можливо, простіше взяти іпотеку — у цьому сенсі банківська система сильніша. Але повсякденне користування — перекази, відкриття рахунків, реєстрація бізнесу, податки — усе це набагато простіше в Україні”, – розповідає вона.

Також Еллі була вражена українською системою цифрових державних послуг “Дія”.

Єдине, що справило на жінку негативне враження – це стан українських доріг у 2018 році. Але відтоді вони значно покращилися, каже британка і зауважує, що в Англії сільські дороги теж не завжди ідеальні.

Великим здивуванням для британки став український клімат.

“Я думала, що тут завжди холодно. Коли я сказала мамі, що переїжджаю в Україну, вона купила мені величезну зимову куртку. Але я живу на півдні України — і тут влітку понад +40°C!” – розповідає жінка.

Звикла до високого рівня вуличної злочинності в Англії, Еллі була вражена тим, наскільки безпечною є Україна в плані криміналу.

“Я думала, що Україна буде небезпечною, особливо для жінки, яка подорожує сама. Але я завжди почувалась у безпеці. Коли я приїхала, не знала мови — але люди дуже швидко помічали, що я іноземка, і допомагали: підказували, куди йти, допомагали з речами, пояснювали, що каже водій. Я завжди мала приємні контакти з незнайомими людьми. Коли люди дізнаються, що ти іноземець, — дуже раді, що ти тут, і поводяться дуже привітно”, – розповвіла британка.

Враження іноземців від України

Як писав УНІАН, європейський турист, який наважився відвідати Львів цієї зими, поділився враженнями від перебування у воюючій країні. Його вразило, що перехожі на вулицях Львова не виглядали аж надто стурбованими через війну і мляво реагували на сирену повітряної тривоги.

Також ми наводили розповідь британця, який кілька днів провів у Києві і на власні очі побачив, як живе велике європейське місто в умовах сучасної війни – де дорогі ресторани живуть в одному часі-просторі з сиренами повітряної тривоги, смартфонами і спаленою бронетехнікою на вулицях.

Схожі публікації

Завантажити ще Loading...No more posts.