Побут

Цей простий трюк розчинить товстий наліт на старому унітазі: народний метод

Цей простий трюк розчинить товстий наліт на старому унітазі: народний метод

Чистота у ванній кімнаті та санвузлі неможлива без чистого унітазу – цей важливий предмет у будинку забруднюється дуже швидко. Справа далеко не завжди у вашій неакуратності, адже навіть якість води в бачку впливає на швидкість утворення нальоту. Дізнайтеся, як прибрати наліт в унітазі швидко і без проблем.

Чим відмити наліт в унітазі – дідівські методи

Є багато варіантів, чим прибрати вапняний наліт в унітазі. Одні господині звикли використовувати покупні засоби з агресивними хімічними речовинами в складі, а інші віддають перевагу щадним народним методам. Купити в магазині пляшку з привабливою етикеткою можна завжди, спробуємо розібратися, як прибрати наліт в унітазі своїми силами без “хімії”.

Сода й оцет

Для такого варіанту вам знадобляться 3 склянки оцту і 1 склянка соди. Спочатку вливаємо прямо в унітаз 2 склянки оцту, не спускаючи воду з бачка. Змішуємо йоржиком воду в унітазі й оцет, залишаємо на 12 годин (краще на ніч). Вранці всипаємо склянку харчової соди і виливаємо склянку оцту, що залишилася. Бачимо, як розчин починає шипіти, залишаємо його на 10 хвилин.

Озброївшись йоржиком, чистимо злив і не натискаємо на кнопку змиву ще півгодини. Потім беремо губку або той же йоржик, і ретельно чистимо стінки, потім змиваємо воду. Таку процедуру можна повторювати 2-3 рази, поки не досягнете бажаного ефекту.

Лимонна кислота

Ще один варіант, як прибрати вапняний наліт в унітазі – використовувати копійчану кислоту. Це один із найкращих засобів для чищення сантехніки, як і оцет, хоча менш їдкий, а отже, більш дбайливий.

Чистити унітаз лимонною кислотою просто – у літрі води розчиняємо 2-3 ст. л. порошку, змочуємо туалетний папір у розчині й прикладаємо ці “компреси” до проблемних місць в унітазі. Рідину, що залишилася, заливаємо прямо в унітаз, залишаємо на ніч. Вранці прибираємо папір, чистимо стінки йоржиком, поки плями не зникнуть, натискаємо кнопку зливу.

Перекис

Досвідчені господині радять у принципі використовувати перекис для дезінфекції унітазу – можна, наприклад, щодня протирати сидіння губкою, змоченою в пероксиді. Для того щоб почистити унітаз усередині, зробимо розчин – у двох літрах води змішуємо півсклянки перекису і дві столові ложки нашатирного спирту. Виливаємо засіб прямо в унітаз, змочуємо в ньому йоржик і наносимо на стінки. Чистимо забруднення щіткою, а потім натискаємо двічі натискаємо на злив.

Схожі публікації

Завантажити ще Loading...No more posts.