Експерти підкреслили, що також важливо правильно вибрати місяць відвідування тієї чи іншої країни Азії.
Оскільки Азія є найбільшим континентом у світі, погода влітку сильно різниться в різних його частинах – від залитих сонцем островів до проливних дощів.
Експерти найбільшої у світі платформи для мандрівників Lonely Planet зібрали найкращі місця в Азії для відвідування в літні місяці – та розповіли, коли найкраще відвідувати кожне з них.
Червень
1. Пусан, Південна Корея – для любителів K-Pop. Друге за величиною місто країни кишить зйомками K-драм, K-Pop-гуртами і магазинами K-beauty, як і столиця Сеул, але воно набагато менш людне, а ціни більш приємні для гаманця. На червень тут випадає сезон цвітіння сакури, тоді як літо ще не досягло повного розмаху.
2. Дананг, В’єтнам – для пляжного відпочинку. У В’єтнамі влітку зазвичай йдуть сильні зливи, але, на щастя, це не стосується північного узбережжя. П’яте за величиною місто країни Дананг – рай для любителів активного відпочинку, а сучасні зручності за вигідними цінами роблять його одним із найбільш придатних для життя місць у Південно-Східній Азії. Також це місто розташоване за годину їзди від об’єкта ЮНЕСКО Хойан.
3. Сінгапур – для різноманітної їжі. Хоча тропічний клімат Сінгапуру є постійним цілий рік, червень – гарний час для відвідин через нижчу (за сінгапурськими мірками) вологість і набагато рідкісніші дощі. Оскільки ця острівна держава є домівкою одразу для чотирьох основних етнічних груп (малайців, китайців, індійців та індонезійців), тут надзвичайно різноманітна кухня – їхні фірмові страви можна скуштувати за цілком доступною ціною у вуличних торговельних центрах і громадських їдальнях на відкритому повітрі.
Липень
4. Шимла, Індія – для прогулянок. Індія, можливо, не спадає на думку, коли йдеться про прохолоду, але Шимла – це виняток. Місто в найпівнічнішому штаті Хімачал-Прадеш було прихистком британського колоніального уряду 19-го століття – намагаючись врятуватися від суворого літа, вони вирушили в передгір’я Гімалаїв, перетворивши Шимлу на британську гірську станцію, сповнену зручностей. Тепер індійці приїжджають туди, щоб з комфортом при температурі від 27 до 31 градуса Цельсія насолодитися тюдорівською і неоготичною архітектурою під час прогулянок облагородженими пішохідними зонами.
5. Балі, Індонезія – для мальовничих краєвидів. У липні тут відносно сухо і приємно тепло (24-31 град Цельсія), а це значить, що все має такий гарний вигляд, як в Instagram. І хоча на Балі багато людей цілий рік, приїзд на самому початку липня може принаймні допомогти відсіяти сім’ї, які очікують початку шкільних канікул.
6. Алмати, Казахстан – для доступного відпочинку на свіжому повітрі. Липень – пік сезону для відвідування Алмати, але, оскільки це відносно маловідомий азійський туристичний напрямок, там немає звичних літніх натовпів. Погода коливається між 13 і 27 градусами Цельсія, що ідеально підходить для вивчення місцевих музеїв і соборів або насолоди нічним життям міста, а також поїздок на природу.
Серпень
7. Сендай, Японія – альтернатива відомим містам. Японія – це набагато більше, ніж Кіото, Токіо та Осака, і поки туристи наповнюють цю святу трійцю, варто замислитися про Сендай (воно ж “Місто дерев”), щоб подихати. Тут є все, за чим люди їдуть до Японії: свіжі суші, божевільне караоке і стародавні храми, але в цьому молодому, переповненому студентами місті все це можна випробувати як місцевий житель. Серпневі максимуми становлять 26-27 градусів Цельсія, а також це місяць фестивалю Танабата в Сендаї – з парадами, традиційними виставами і великою кількістю вуличної їжі.
8. Ченду, Китай – для любителів панд. Наприкінці серпня в цьому місті, відомому як дім великих панд, найімовірніше, буде можливість побачити дитинчат у наймилішому вигляді. Вони народжуються сліпими і безволосими, вагою всього 100 г, і тільки за місяць у них з’являються відмітини – їх можна побачити на Дослідницькій базі з розведення великих панд. Середня температура серпня зазвичай становить 25 градусів Цельсія, проте цей місяць зазвичай доволі вологий.
9. Алтайські гори, Монголія –для відключення від мережі. З більш ніж 14 годинами світлового дня в серпні можна не поспішаючи вирушити в Алтайські гори Монголії. У цьому районі багато археологічних пам’яток, включно з руїнами стародавнього міста Харахот. Тут також є засніжені гори для піших походів або сходжень, а також зелені долини, в яких водяться місцеві марали і вівці-архари. Туристи можуть розбити табір на озері Хотон або пожити в традиційному селі, щоб зазирнути в місцеву кочову культуру. Wi-Fi тут або обмежений, або відсутній, тому гості тут мають унікальний шанс повернутися до основ життя і блаженно відключитися від сучасності.
Як повідомляв УНІАН, раніше тревел-експертка з Таїланду Пір Нірандара назвала 15 негласних правил подорожі країною – їх розуміння допоможе уникнути багатьох незручних ситуацій.