Британський літак Typhoon. Джерело: BAE Systems
Лондон схиляється до відмови від ідеї масштабного відряджання військ в Україну, зосередившись натомість на обмеженій присутності інструкторів у Західній частині країни.
Що відомо
Як повідомляє The Times, Велика Британія розглядає нову стратегію військової підтримки України, тож може відмовитись від планів залучення великої кількості військових через надто високі ризики. За даними видання, присутність іноземних військових у такому форматі може змусити Росію переглянути свої «червоні лінії» і відкрити шлях до укладення мирної угоди.
Замість широкомасштабного контингенту планується відправлення британських і французьких військових інструкторів у Західну Україну. Вони не братимуть участі у бойових діях і не виконуватимуть завдань із захисту стратегічних об’єктів, але їх присутність на території країни підкреслить військову підтримку Києва.
Ілюстративне зображення британських військових. Ілюстрація: AFP
Передбачається, що західні літаки забезпечуватимуть повітряне прикриття для іноземних військових на землі, а ключову роль у морському компоненті місії відіграватиме Туреччина.
Водночас Лондон не припиняє військове постачання: постачання озброєння з Британії та інших європейських країн триватимуть, аби Україна зберігала здатність протистояти можливим порушенням домовленостей із боку Росії.
Уряд Британії підкреслює, що остаточне рішення щодо формату військової присутності ще не ухвалене. Міністерство оборони не виключає ймовірності участі в операціях в Україні, однак заявляє, що формат участі буде переглянутий.
За словами дипломатичного джерела, залученого до консультацій у межах «коаліції охочих», початкові плани щодо направлення десятків тисяч військових наразі вважаються надто ризикованими та такими, що не відповідають наявним можливостям союзників.
Українська сторона висловлює занепокоєння, що іноземні інструктори можуть бути терміново виведені у разі загрози — як це сталося напередодні повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.