Стиль

А ви знали, чому чоловіки всього за одне покоління масово перестали носити капелюхи?

Ключові причини.

А ви знали, чому чоловіки всього за одне покоління масово перестали носити капелюхи?

Здавалося б, що ще менше 100 років тому, практично для будь-якого чоловіка в цивілізованій країні було поганим тоном залишити свій дім без розкішного капелюха, інформує Ukr.Media.

Капелюх вважався невід'ємним чоловічим аксесуаром, а за правилами європейського етикету його було прийнято знімати під час привітання. То чому ж переважна більшість чоловіків сьогодні не носить капелюхи? Чому чоловіки їх взагалі масово перестали носити, практично за одне або два покоління?

Хоч ніхто і ніколи не вказував єдиної причини, чому це сталося, все-таки є декілька ключових моментів, які, як вважається, внесли свій внесок у цю справу.

Причина №1

Найпопулярніша причина, чому чоловіки почали відмовлятися від капелюхів — це поява низьких і повністю закритих автомобілів, а також інших видів транспорту, які прийшли на зміну коням і каретам.

Коли криті автомобілі стали популярнішими, то гостра потреба у капелюсі стала зникати, оскільки альтернативні автомобілі з квадратними кузовами і карети перестали виробляти і використовувати, а в особистому транспорті капелюх тільки заважав.

Якщо подивитися на доступні дані, наприклад у США, то можна помітити, що в 1920 році автомобілем у цій країні володіло менше одного відсотка населення, а до 1940 року це число зросло в десятки разів. У Європі до 1970 року відсоток людей з особистими автомобілями і зовсім становив приблизно 45-50 відсотків!

Однак, навіть у цей час, чоловіки все ще купували головні убори, але носили їх не так регулярно, як раніше, коли більшість людей гуляли всюди на вулиці, ходили на світські заходи, їздили на конях або подорожували у відкритих екіпажах, боячись зіпсувати зачіску від сильного вітру або дощу.

Причина №2

Інша висунута теорія припускає, що класичний чоловічий капелюх, як необхідний аксесуар, серйозно постраждав після закінчення Другої світової війни, тому що він був небажаним нагадуванням про час, який люди провели у військовій формі.

Чоловіки, які воювали, після війни не хотіли носити будь-які головні убори. Опитування 1947 року, проведене Фондом досліджень капелюхів (так, такий фонд реально існував), показало, що 19 відсотків чоловіків, які відмовлялися носити будь-які головні убори, як основну причину висловлювали, що вони нагадують їм про армію і війну.

Підсумок

Загальна думка така, що коли раніше функціональний предмет одягу стає чисто декоративним, то його термін служби зазвичай не перевищує одного або двох поколінь. Але це не пояснює, чому краватка залишається важливою вимогою для багатьох офісних працівників — можливо, що її кінець поки ще не настав.

Звісно, деякі моделі капелюхів все ще носять, та й то не всі! Класичну федору або канотьє все ще можна знайти на стилягах, так само як і пару інших культових моделей. Але подумайте, адже сьогодні будь-хто, хто носитиме на своїй голові циліндр, напевно здасться вам людиною, що загубилася в далекому минулому. Хіба це не є справжньою трагедією для таких, колись прекрасних головних уборів?

Схожі публікації

Завантажити ще Loading...No more posts.