5 непотрібних косметичних засобів, на які ви даремно витрачаєте гроші.
Сучасний б'юті-ринок переповнений різними засобами для жінок. Якісь із них обіцяють позбавити від прищів і зморшок, якісь омолодити за одну ніч, а інші підкреслити вже наявні переваги зовнішності, інформує Ukr.Media.
Однак по-справжньому дієвих засобів у магазинах не так багато, а ось тих, що лише захаращують косметичку і щомісяця скорочують бюджет — величезна кількість.
Детальніше про косметичні засоби, на які ви даремно витрачаєте гроші, — далі в матеріалі.
Бомбочки для ванн
Бомбочки для ванн створюють настрій, мають приємний аромат, а ще обіцяють зволожити шкіру. Однак виробники мовчать про те, що бомбочки, багаті на ароматизатори, можуть нашкодити здоров'ю і навіть спровокувати молочницю. Те ж саме стосується піни для ванни.
Проблема не тільки в ароматизаторах. Багато бомбочок та пін для ванн містять агресивні поверхнево-активні речовини (наприклад, SLS/SLES), які використовуються для піноутворення та розчинення інгредієнтів. Ці компоненти можуть руйнувати природний захисний бар'єр шкіри, змиваючи ліпіди та порушуючи мікрофлору як шкіри, так і слизових оболонок. Саме це порушення балансу мікрофлори є частою причиною подразнення, сухості, алергічних реакцій та, як зазначено вище, кандидозу (молочниці), особливо у жінок. Ефірні олії, якщо вони не якісні або використовуються у високій концентрації без емульгатора, також можуть викликати подразнення шкіри.
Для розслаблення без ризику: Використовуйте чисту англійську сіль (сульфат магнію), яка сприяє розслабленню м'язів, або морську сіль без добавок.
Скраби для обличчя
Як правило, скраби для обличчя — досить грубі за складом засоби, які лише шкодять шкірі. Куди краще вибирати для відлущування пілінги з невисокою концентрацією кислот.
Грубість скрабів проявляється у формі та розмірі абразивних частинок. Частинки з роздроблених кісточок абрикоса, шкаралупи горіхів, великі кристали солі/цукру мають гострі, нерівні краї. При механічному терті вони створюють мікротріщини та подряпини на поверхні шкіри, які неозброєним оком не видно. Це пошкоджує захисний бар'єр шкіри, веде до втрати вологи, почервоніння, подразнення, посилення чутливості та може навіть погіршити стан при акне (розносячи бактерії). Хімічні пілінги (з кислотами або ензимами) працюють інакше — вони розчиняють зв'язки між відмерлими клітинами, забезпечуючи рівномірне та менш травматичне відлущування.
Кокосова олія
Деякі жінки використовують кокосову олію для того, щоб зволожити висушені кінчики волосся. Однак найчастіше це призводить лише до зворотного результату: кокосова олія проникає в кутикулу волоса, і волосся з низькою пористістю стає ще сухішим.
Для обличчя кокосова олія також не підходить. Вона закупорює пори і, як наслідок, може спричинити прищі та чорні цятки.
Проблема кокосової олії багатогранна.
Для волосся: Її вплив дуже залежить від пористості волосся — наскільки легко кутикула (зовнішній шар) пропускає вологу та продукти всередину. Кокосова олія має особливу структуру жирних кислот (переважно лауринова), яка дозволяє їй проникати вглиб стрижня волосини. Для високопористого волосся (пошкоджене, сухе, з відкритою кутикулою, швидко вбирає вологу, але так само швидко її втрачає) кокосова олія може допомогти "запечатати" вологу та зменшити ламкість. А ось для низькопористого волосся (з щільною кутикулою, здорове, повільно намокає і повільно сохне) вона проникає важко, осідає на поверхні, спричиняє накопичення продукту, обтяження, жорсткість і, як наслідок, візуальну сухість та ламкість, оскільки не дає іншим, більш корисним компонентам проникнути всередину.
Для обличчя: Кокосова олія є високо комедогенною (тобто сильно схильна закупорювати пори) для більшості людей. Її жирнокислотний склад може слугувати "їжею" для бактерій P. acnes, що живуть у порах, сприяючи запаленню та висипанням. Розмір її молекул також великий і важко проникає, залишаючись на поверхні та формуючи плівку, яка може блокувати пори.
Жіночі засоби для гоління
Жіночі бритви та інші засоби для гоління, як правило, коштують дорожче за чоловічі. При цьому за якістю вони можуть бути такими ж і навіть гіршими, адже витрати на виготовлення, матеріали та інгредієнти майже не відрізняються. Наступного разу, вирішивши придбати бритву, зверніть увагу на варіанти для чоловіків — ціни вас напевно здивують.
Це класичний приклад так званого "рожевого податку" (Pink Tax) — необґрунтованого підвищення ціни на продукти, які продаються спеціально для жінок, хоча за складом, функціональністю та вартістю виробництва вони майже ідентичні чоловічим аналогам. У випадку бритв, основна технологія лез, якість сталі, змащувальні смужки (хоча їх склад може трохи відрізнятися, але не завжди на користь жіночих) та навіть виробничі лінії часто одні й ті самі. Різниця — лише в кольорі ручки, формі та маркетингу. Жінки платять більше просто за "жіночу" упаковку.
Люксова туш
Косметика для очей небезпечна тим, що саме в ній найшвидше розмножуються хвороботворні бактерії. Саме тому набагато краще купувати нову недорогу туш кожні три місяці, ніж рік користуватися люксовим варіантом. Тим більше, що якість туші далеко не завжди залежить від її вартості.
Це питання не розкоші чи економії, а безпеки та здоров'я очей. Туш для вій — ідеальне середовище для розмноження бактерій та грибків: темне, вологе і постійно контактує як з повітрям, так і з мікрофлорою ваших очей (яка в нормі існує, але її потрапляння всередину тюбика при кожному використанні накопичується). Серед потенційних мешканців тюбика можуть бути стафілококи, стрептококи, синьогнійна паличка — бактерії, які можуть викликати серйозні інфекційні захворювання очей: кон'юнктивіт, блефарит, ячмінь, халязіон і навіть кератит (запалення рогівки), що загрожує зору. Через 3 місяці після відкриття кількість бактерій може досягти небезпечного рівня, незалежно від того, скільки коштувала туш чи як часто ви її використовували.