Побут

Без примусу і стресу: як привчити котика чи песика до переноски

Без примусу і стресу: як привчити котика чи песика до переноски

Для тварини, яка не знайома з переноскою, будь-яка поїздка – стрес.

Навіть якщо ваш улюбленець рідко залишає дім, переноска обов’язково стане в пригоді: для поїздок до ветеринара, подорожей або навіть у разі евакуації. Привчання до неї – це прояв турботи про комфорт та безпеку вашої тваринки. Ukr.Media розповідає, як привчити улюбленця до переноски.

Чому привчання до переноски – це важливо?

Для тварини, яка не знайома з переноскою, будь-яка поїздка – стрес. Невідомий простір, нові звуки та запахи можуть злякати. Привчена заздалегідь тварина сприймає переноску як знайоме та безпечне місце, а отже і хвилюватися буде значно менше.

Як привчити до переноски: етап за етапом

  1. Знайомство без примусу. Спочатку поставте переноску у звичному місці, де тварина буває щодня. Нехай вона просто стоїть відчинена, стане частиною інтер’єру.
  2. Створіть позитивні асоціації. Всередину переноски покладіть щось знайоме: плед із запахом тварини, улюблену іграшку, улюблені ласощі. Спочатку тварина може лише зазирати туди чи нюхати. Не варто поспішати, це нормальний етап. Ви можете навіть годувати улюбленці біля, а потім у самій переносці.
  3. Ігри та заохочення. Ви можете запрошувати тварину до переноски через гру або за допомогою ласощів. Ніколи не штовхайте та не зачиняйте дверцята одразу. Поступово заохочуйте за кожну спробу зайти всередину – лагідно погладьте, дайте смаколик.
  4. Звикання до закритого простору. Коли тварина почне заходити у переноску спокійно, ви можете ненадовго закривати дверцята – буквально на кілька секунд, потім одразу відкрийте та похваліть. Поступово потрібно збільшувати час.
  5. Невеликі прогулянки. Починайте з прогулянок квартирою, просто піднявши переноску з твариною всередині. Спостерігайте, як реагує ваш улюбленець. Якщо вас спокійно, ви можете вирушити на коротку прогулянку на вулицю чи поїхати в машині навколо будинку. Потрібно поступово збільшувати час перебування в переносці.

Що робити, якщо улюбленець боїться?

Для дорослих або наляканих тварин адаптація займе більше часу. Дійте повільно, без примусу. Якщо тварина категорично не хоче підходити – можна скористатися феромонними спреями, але головне – дати тварині час та підтримку. У справді складних випадках варто звернутися до поведінкового спеціаліста.

Найпоширеніші помилки

  1. Не ховайте переноску далеко у шафу – вона має бути знайомою тварині.
  2. Не садіть тварину у переноску лише для походу до ветеринара.
  3. Не карайте та не кричіть. якщо улюбленець боїться або протестує.
  4. Не поспішайте, адже деяким тваринам потрібно більше часу на звикання.

Навіть після успішного привчання не потрібно забирати переноску – іноді залишайте там смаколики, робіть із неї комфортне місце.

Схожі публікації

Завантажити ще Loading...No more posts.