З цих вулуканів можна насолодитися неймовірними краєвидами.
Попри періодичні виверження, походи на вулкани залишаються одним з найцікавіших способів відчути планету в русі. Ці маршрути є нетиповими, адже призначені для мандрівників, які шукають висоти, непередбачуваності та контрольованого ризику. З досвідченим гідом походи на активні вулкани є безпечними та вартими зусиль. Тому в Condé Nast Traveler назвали деякі з найвищих активних вулканів у світі, на які можна піднятися.
Етна, Італія
Етна є найвищим та найактивнішим вулканом у Європі, це класичне місце для піших прогулянок.
“Добре розвинені стежки, місцеві гіди та часте спостереження означають, що ви можете з упевненістю подорожувати по затверділих лавових потоках і краях кратерів. Сходження варіюються від пологих схилів до цілоденних підйомів, з яких відкриваються панорамні види на Катанію та Іонічне море. Навіть коли вулкан влаштовує шоу – з хмарами попелу, що витають над головою – це відбувається під суворим наглядом, а стежки блокуються при перших ознаках будь-якої активності”, – підкреслили у матеріалі.
Котопахі, Еквадор
Котопахі є одним з найвищих діючих вулканів у світі та магнітом для любителів високогірних походів. Здебільшого сходження починається перед північчю, аби досягти вершини до сходу сонця.
“Навколишній національний парк, де мешкають дикі коні та розкинулися андські рівнини, не менш цікавий для тих, хто залишається на нижчих висотах”, – радять у виданні.
Пакая, Гватемала
Пакая розташований трохи більше ніж за дві години їзди від острова Антигуа. Сходження на вулкан є досить коротким (2,5-3 години в обидва кінці), але завдяки цьому ви отримаєте неймовірні краєвиди вулкана та періодичні вири пари.
Еяф’ятлайокютль, Ісландія
Цей вулкан відомий своїм виверженням у 2010 році, внаслідок чого було скасовано авіарейси по всій Європі. Вершина вулкана вкрита льодовиком, що робить маршрут до вершини драматичним та неземним.
“Похід зазвичай займає сім-вісім годин туди і назад, а рельєф місцевості змінюється від вулканічного попелу до снігових полів і скель. У ясні дні звідси відкривається вид на південне узбережжя Ісландії, сусідні льодовики і навіть Вестманнові острови. Через мінливі умови рекомендується здійснювати походи з гідом”, – додали у матеріалі.
Везувій, Італія
Везувій є одним з найбільш відвідуваних та доступних діючих вулканів у світі. Попри те, що останнє виверження відбулося у 1944 році, вулкан досі вважається активним та ретельно контролюється.
“Кілька маршрутів пролягають через національний парк, але більшість відвідувачів дотримуються шляху до кратера, щоб отримати максимальне задоволення”, – зауважили у Condé Nast Traveler.
Ареналь, Коста-Ріка
Ідеальний конус Ареналя височить над тропічним лісом та гарячими джерелами на півночі Коста-Ріки.
“Хоча доступ до вершини закритий з міркувань безпеки, навколишній Національний парк вулкану Ареналь має чудові стежки, що проходять через старі лавові потоки, лісисті доріжки та вулканічні хребти”, – пояснюють у матеріалі.
Фудзі, Японія
Найвища вершина Японії не вивергалася з 1707 року, проте досі залишається активним вулканом та місцем, яке варто відвідати. Гора Фудзі відкривається для відвідувачів з початку липня до початку вересня.
“Найпопулярнішим є маршрут Йосіда, підйом по якому зазвичай займає від п’яти до восьми годин. Гірські хатини вздовж маршруту пропонують ночівлю для тих, хто піднімається повільно. Це фізичний виклик, але він має глибоке культурне значення”, – додають у виданні.
Бромо
Похід на цей вулкан є коротким, але атмосферним. Попри те, що Бромо є активним вулканом, він вважається безпечним, тому його часто відвідують.
Інші цікаві матеріали про вулкани
Раніше кліматологи заявили, що вулкани “повстануть” через глобальне потепління. За їхніми словами, танення льодовиків може спровокувати серію потужних вулканічних вивержень.
“Наше дослідження показує, що це явище не обмежується Ісландією, де спостерігалася підвищена вулканічна активність, але може також траплятися в Антарктиді. Інші континентальні регіони, такі як частини Північної Америки, Нова Зеландія та Росія, також тепер потребують пильнішої наукової уваги”, – наголосив автор дослідження.
Водночас вчені з’ясували, як можна передбачити виверження “прихованих” вулканів. Зокрема для створення відповідної моделі науковці вирішили дослідити вулкан Веніамінова, який покритий льодом в Алеутській дузі Аляски.