Франція може туристам запропонувати набагато більше, ніж переповнений туристами Париж.
Франція користується величезною популярністю серед туристів цілий рік, а тому в популярних містах на кшталт Парижа чи Ніцци буквально яблуку ніде впасти.
Утім, Франція – дуже велика і різноманітна країна, а тому там доступні ще безліч чудових місць, гідних відвідин, але без натовпів туристів.
Експерт з подорожей Вінісіус Коста, який прожив у Франції майже п’ять років, у своєму матеріалі для Travel Off Path розповів про три маловідомі казкові середньовічні міста в країні, де можна спокійно відпочити і насолодитися життям.
“Від блискучої Ейфелевої вежі та романтичного Монмартру в Парижі до жвавого порту Марселя і пастельно-кольорового району Паньє – у Франції незліченна безліч історичних пам’яток. Я можу сказати це з повною впевненістю. Проживши у Франції майже п’ять років, я вже став “усиновленим” французом і не уявляю, як проведу залишок днів десь ще. Утім, літній наплив туристів може трохи притупити чари, особливо в популярних місцях, де більше інстаграмерів у беретах і туристичних пастках, а місцевих мешканців і обжитих районів менше”, – розповів він.
Саме тому експерт із подорожей ніколи не возить своїх гостей-друзів до Версаля або Мон-Сен-Мішеля, а замість цього показує їм ці три менш відомі перлини.
Руан
Це місто, розташоване всього за годину їзди на поїзді від Парижа, Коста називає одним зі своїх улюблених місць для вікенду: багата історія, що сягає Середньовіччя, добре збережений історичний центр з безліччю чудових пам’яток, і, порівняно з іншими містами, тут набагато спокійніше.
“Якщо ви мене запитаєте, то для гарного дня в Руані варто відвідати середньовічний Астрономічний годинник, помилуватися готичним собором, який за красою не поступається паризькому Нотр-Дам, і просто заблукати в його вузьких провулках. Уздовж них вишикувалися барвисті будинки і крамниці, що торгують виробами ручної роботи і місцевими делікатесами. А мої побратими-любителі культури, не пропустіть В’є-Марше – площу, де була спалена Жанна д’Арк”, – написав він.
Також він радить зазирнути в Crêperie Roland за “найкращими млинцями в Руані”, а ще відвідати Eau de Robec – вулицю з безліччю кафе, що тягнеться вздовж мальовничого струмка, з найсимпатичнішими фахверковими будинками в місті.
Труа
Це невелике середньовічне містечко, відоме насамперед своїми брукованими вуличками, типово французькими maisons à colombage (фахверковими будиночками) і завидною колекцією готичних церков.
“Головна релігійна споруда міста, собор Труа, – це незабутнє видовище з його єдиною вежею, пишно прикрашеним порталом і красивим вікном-розеткою. Цікаво, що грошей на будівництво другої вежі не вистачило, тому він залишився асиметричним”, – розповів бувалий мандрівник.
За його словами, Труа безумовно сподобається туристам, які цікавляться архітектурою. Тим часом, гурманам буде цікаво дізнатися, що саме це місто є батьківщиною фірмових французьких ковбасок “андуйєт” (із рубця) – по них варто йти в рестран Chez Félix.
Онфлер
“Нормандія – один із найпопулярніших напрямків для туристів у Франції, і це не дивно з огляду на те, що тут розташовані такі всесвітньо відомі визначні пам’ятки, як Мон-Сен-Мішель і пляжі, де висадилися союзники. Але я все одно не можу позбутися думки, що одне з її найпрекрасніших міст постійно залишається поза увагою”, – нарікає Коста.
За його словами, Онфлер – це чарівне портове місто, що вирізняється своїми вузькими темно-синіми або сірими будинками на набережній, лабіринтовим Старим містом, пересіченим брукованим каменем вуличками, і монументальною дерев’яною церквою – найстарішою зі збережених у Франції, якій понад 550 років.
“Дивлячись на міський пейзаж здалеку, легко зрозуміти, як імпресіонізм (так, як і школа живопису) зародився тут завдяки уродженцю Онфлера Ежену Будену, який продовжив справу Клода Моне та інших знаменитих французьких художників. Щоразу, коли я в Онфлері (а це трапляється за кожної нагоди), я люблю зазирнути до La Fleur de Sel, закладу з традиційною нормандською кухнею з азіатськими нотками, та покататися на Grande Roue – колесі огляду, звідки відкривається панорамний краєвид на узбережжя”, – додав житель Франції.
Інші поради щодо відвідування Франції
Як повідомляв УНІАН, раніше британка Анна Річардс, яка вже кілька років живе в Ліоні, назвала 11 речей про Францію, які можуть знати тільки місцеві жителі. За її словами, через незнання правил поведінки у Франції туристи ризикують потрапити в незручні ситуації.
Своєю чергою експертка з подорожей Дейл Петерсон, яка якийсь час прожила в Парижі, розповіла про вісім головних помилок, яких припускаються туристи, що вперше відвідують французьку столицю.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Туристів попередили про нові правила в поїздах Франції: порушникам загрожують великі штрафи
- Американка поїла в “ресторані Габріеля” з “Емілі в Парижі” і розповіла, що з ним не так
- Туристам розповіли, в які місяці відпочинок у Парижі обійдеться найдешевше