У Європі можна відкрити для себе набагато більше, якщо ви готові вийти за рамки популярних глянцевих TikTok-блогів про подорожі.
На тлі того, як багато популярних туристичних напрямків у Європі захлинаються від натовпів туристів, мандрівники намагаються розшукати альтернативні приховані перлини для відпочинку, які при цьому ще й є бюджетними.
Туристичне видання Travel Off Path виділило чотири чарівних середньовічних містечка Європи, які варто відвідати цього літа.
“Якщо ви плануєте насолодитися чарівністю Старого Світу, то, ймовірно, першими на думку спадають такі місця, як Франція, Італія та Іспанія. Хоч би як чудово це звучало, ідилічне бачення Європи з мерехтливою Ейфелевою вежею та містами в пастельних тонах, які можна сфотографувати для Instagram, на ділі не завжди відповідає реальності, особливо якщо врахувати натовпи туристів та виснажливі для гаманця ціни”, – зазначає автор матеріалу.
Утім, хороша новина полягає в тому, що в Європі можна відкрити для себе набагато більше, якщо ви готові вийти за рамки популярних глянцевих TikTok-блогів про подорожі.
1. Гданськ, Польща. Це яскраве портове місто недалеко від Балтійського узбережжя ніби зійшло з обкладинки дитячої книжки казок: воно барвисте, з восьмикутними баштами, загостреними дахами і розписними фасадами. І хоча місто було практично повністю відбудоване після руйнувань часів Другої світової війни, воно все одно випромінює середньовічну чарівність.
Що стосується цін, Гданськ – одне з найдешевших міст для відпочинку в Європі: за даними Budget Your Trip, туристи зазвичай витрачають там 38 доларів на харчування, 9,14 доларів на транспорт і 57 доларів на готелі на день.
Детальніше про відпочинок у Гданську читайте в нашому окремому матеріалі.
2. Брно, Чехія. Більшість туристів вирушають на пошуки міських краєвидів, засіяних шпилями, у переповнену чеську столицю Прагу, проте її менш відомому братові Брно теж є що показати. Друге за величиною місто в країні має добре збережений старий центр, з брукованими вулицями і площами з кафе, а також безліччю примітних історичних пам’яток.
Порівняно з Прагою, це відносно доступний за ціною напрямок: тут можна вкластися в середньому в 40 доларів на день за їжу, в 2,84 долара за громадський транспорт і 66 доларів за готелі.
3. Печ, Угорщина. Це 2000-річне місто на півдні Угорщини, що веде свою історію від римського поселення і пишається тим, що воно є одним із найбільш ранніх центрів християнства в Європі: його ранньохристиянський некрополь IV століття є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що включає складну систему підземних гробниць, багато прикрашених християнськими символами. Тим часом, величний собор Печа, шедевр романської архітектури, був зведений 1009 року.
За оцінками Budget Your Trip, у цьому місті на харчування витрачається приблизно 22 долари на день, 7,95 доларів на дорогу (хоча насправді місто цілком реально обійти пішки) і 34 долари за ніч на проживання.
Детальніше про відпочинок у місті Печ читайте в нашому окремому матеріалі.
4. Тімішоара, Румунія. Найелегантніше місто в Західній Румунії, на яке сильний вплив справила австро-угорська архітектура, можливо, не володіє різкістю Бухареста або привабливістю Брашова в стилі Брема Стокера, але у нього, безумовно, є багато переваг. Старе місто Тімішоари обертається навколо великої центральної площі, оточеної величними будівлями в м’яких тонах Габсбургів з декоративними фасадами і кованими балконами.
Тут можна доволі ситно харчуватися всього за 39 доларів на день, тоді як пересування містом обійдеться всього в 12 доларів на автобусах і Uber, а готелі в середньому коштують 50 доларів за ніч.
Як повідомляв УНІАН, раніше туристам назвали чотири найдешевші напрямки для середземноморського пляжного відпочинку цього літа, де також можна уникнути натовпів.