Своєю найулюбленішою країною Норм і Кетлін вважають Хорватію.
Американець Норм Бур у 2019 році вийшов на пенсію і відтоді веде кочовий спосіб життя разом зі своєю дружиною Кетлін – за ці шість років вони встигли пожити в 50 країнах по всьому світу, і були ті, які їм особливо сподобалися.
У своєму матеріалі для Business Insider 70-річний мандрівник, який також написав книжку “Кочові мандрівки для різного віку” і розповідає про свої пригоди в особистому блозі TravelYounger, назвав чотири країни, де їм жилося найкраще.
“У деяких місцях ми зупинялися всього на кілька днів, а в інших – на кілька місяців, але наш ідеальний рецепт – це чотири-шість тижнів, що дає нам час увібрати колорит місцевої культури”, – розповів Норм.
1. В’єтнам. Цю країну мандрівник називає доступним за ціною раєм для експатів.
“Ми провели 17 місяців, подорожуючи країнами Південно-Східної Азії, і закохалися в багато місць у регіоні, включно з В’єтнамом. Вдруге, коли ми відвідали В’єтнам, ми залишилися там на весь максимальний термін дії нашої візи в 90 днів. Ми відчули, що отримали максимальну віддачу від своїх грошей у дивовижному місті Дананг”, – зазначив чоловік.
Також він додав, що недалеко від Дананга розташоване стародавнє місто Хойан, яке є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з неймовірно збереженою історією і чарівними каналами.
Крім того, Дананг подобається експатам тим, що там багато пропозицій у західному стилі, наприклад, продуктові магазини з товарами, які нагадують про дім.
“Досить невисока вартість життя в країні дала нам змогу з комфортом жити, досліджувати та добре харчуватися під час нашого перебування. У В’єтнамі в нас було так багато доступної та неймовірної їжі (і свіжої риби)”, – підсумував Норм.
2. Італія. Мандрівник каже, що в цій країні вони також жили двічі, оскільки це справді неймовірне місце.
“Країна сповнена історичної архітектури, церков і музеїв, які було неймовірно досліджувати. Однією з наших перших зупинок було невеличке середньовічне містечко Тіволі, приблизно за 20 хвилин на схід від Риму, де ми жили в 500-річній квартирі. Це підірвало мій мозок, оскільки вона приблизно вдвічі старша за Сполучені Штати. Вісім місяців потому ми були на острові Сицилія протягом шести тижнів. Він ніс те ж саме відчуття стародавньої історії, з приголомшливим багатовіковим храмом Аполлона, що височіє на його міській площі”, – ділиться враженнями чоловік, додаючи, що також вони були в захваті від місцевої кухні та вин.
3. Малайзія. Цю країну Південно-Східної Азії Норм називає ідеальною з точки зору медичного туризму.
“Протягом багатьох років одним із головних стимулів для відвідування Малайзії були її доступні, але високоякісні медичні послуги. Як постійні мандрівники, ми завжди вирушали туди для медичних тестів”, – розповідає він.
За його словами, повне обстеження організму там обходиться їм усього в кілька сотень доларів, і, на відміну від США, не потрібно оформляти дорогу медичну страховку.
Крім того, зазначив чоловік, у Малайзії є вражаючі обрії, гори та тропічні ліси, які варто дослідити.
4. Хорватія. Норм зізнається, що навіть після досвіду проживання в 50 країнах, Хорватія залишається для них номером один.
“Ми провели там майже два місяці в 2019 році й відтоді поверталися ще тричі. Коли ми вперше переїхали до Хорватії, ми мало що про неї знали. Однак ми швидко закохалися. На щастя, англійська тут широко поширена, тож спілкуватися з місцевими жителями було легко. До того ж, перебуваючи в цьому районі, ми змогли з’їсти тонни свіжих морепродуктів”, – ділиться враженнями мандрівник.
У Хорватії Норм і Кетлін встигли пожити в доступному житлі на березі моря приблизно за 20 хвилин на північ від Спліта, а потім у північному регіоні, починаючи з півострова Істрія і прямуючи на південь, зупиняючись по дорозі на півдюжині островів.
“Ми з нетерпінням чекаємо можливості повернутися туди знову”, – підсумував Норм.
Як повідомляв УНІАН, раніше американська туристка, яка об’їхала понад 20 міст в Італії, назвала два з них, у які вона більше не хоче повертатися.