Подорожі

Ритуальне поклоніння правителю і знущання над учнями: втікачка розповіла про школи в КНДР

Ритуальне поклоніння правителю і знущання над учнями: втікачка розповіла про школи в КНДР

Британський таблоїд Mirror наводить розповідь 23-річної жінки, яка не так давно втекла з Північної Кореї і зараз мешкає в Сеулі. Вона розкрила непривабливу правду про те, як дітей у школі змушують виконувати важку роботу, б’ють і змушують поклонятися диктатору.

За словами жінки, на день зазвичай є сім уроків, з яких два-три присвячені вивченню династії Кімів – і це найважливіший предмет для підсумкового оцінювання знань. 

“Найважливішими предметами є “Історія дитинства та революційна історія” родини Кім. Навіть якщо учень відмінно володіє корейською, англійською, математикою, історією, природничими науками, фізичною культурою чи мистецтвом, його загальна оцінка залежить від успішності з цих ідеологічних предметів”, – розповіла втікачка.

Кожен навчальний день також починався з ритуального прибирання пилу з портретів династії Кімів і співу пісень вірності. А по суботах була додаткова сесія самокритики, де учні визнавали свої ідейні недоліки. 

Але навчальна програма була не найгіршою частиною, каже жінка. Після уроків учні змушені витрачати ще по три-чотири години на важку фізичну працю, перш ніж йти додому. 

Зокрема у школі, де навчалася оповідачка, на учнів поклали завдання вирівняти кам’янисте шкільне подвір’я, засипавши його піском. Це було довгострокове завдання, яке потребувало багато праці. 

“Це часто займало три-чотири години після школи щодня. Мені доводилося носити 25-кілограмові мішки, наповнені піском і камінням, що було надзвичайно важко”, – згадує вона.

За словами жінки, після такого шкільного дня вона часто була надто виснажена, щоб поїсти, тож після повернення додому відразу лягала спати. За її словами, фінансові витрати на реалізацію цього проекту теж лягали на сімейний бюджет школярів, що сама вона вважала дуже несправедливим.

Узимку ж навчальний день починався з того, що учні повинні були самостійно прибирати сніг. Після снігопадів навчальний процес зазвичай починався з другого чи навіть третього уроку. 

Північнокорейська пропаганда хвалиться, що в країні безкоштовна шкільна освіта. Але, за словами жінки, є багато супутніх примусових витрат, які лягають на плечі батьків.

“Учні повинні робити значний внесок через “молодіжні проекти” та інші фінансові вимоги. Учні повинні покривати витрати на шкільні заходи — навіть дні народження вчителів, весілля та сімейні свята вимагали внесків, причому класні керівники часто платили найбільше. Це був важкий тягар для сімей, які виживали на щоденні заробітки; деяким батькам доводилося пропускати їжу, щоб оплатити ці шкільні витрати. Учні, які не могли заплатити, часто стикалися з соціальним відчуженням з боку однокласників або фізичними покараннями з боку вчителів, залежно від настрою та особистості вчителя”, – розповідає жінка.

Втікачка згадує, що для шкільної системи КНДР фізичне насильство над дітьми є буденною справою. Наприклад, одну з подруг оповідачки класна керівниця побила тільки за те, що та занадто шуміла під час прибирання приміщення після уроків.

“Вчителька схопила її за волосся, вдарила та кинула об учительський стіл. Вона плакала і благала пробачення. Пізніше її батьки відвідали школу та отримали вибачення від учителя, але інцидент не розглядався як серйозна проблема. Це був лише один із багатьох поширених випадків шкільного насильства”, – розповіла кореянка.

Хоча в Північній Кореї відвідування школи номінально є обов’язковим, деякі діти натомість проводили дні в пошуках їжі. 

Що стосується знань про зовнішній світ, яким навчають дітей, то їм розповідали, що США – це “вічний ворог, з яким ми не можемо співіснувати”. Тим часом Південну Корею зображували як “бідну та голодуючу” країну під американським черевиком. 

Інші історії про Північну Корею

Як писав УНІАН, у Північній Кореї під загрозою ув’язнення заборонили приготування популярного супу з сосисками, оскільки він походить з Південної Кореї. Донедавна його готували у вуличних кафе і вдома.

Також ми розповідали, що Північна Корея збирається відкрити пляжний мега-курорт для іноземних туристів. Перших гостей, найімовірніше з Росії, тут планують зустріти у липні 2025 року. 

Схожі публікації

Завантажити ще Loading...No more posts.