Дівчина також розповіла, що саме розчарувало її в цих п’яти популярних країнах.
Американка Еллі Хаберс, яка встигла до 30 років відвідати 64 країни світу, назвала п’ять популярних напрямків, омріяних багатьма туристами, куди вона не хотіла б повертатися знову.
У своєму блозі для Business Insider дівчина розповіла, що вона почала мандрувати з самого дитинства – спочатку це були сімейні круїзи, які в майбутньому переросли у справжню пристрасть.
“У мене ніколи не було конкретної мети, скільки країн я хочу відвідати до 30 років. Натомість я націлилася на подорожі так часто, як дозволяв мій робочий графік і бюджет. Розриваючись між сімейними канікулами, поїздками з подругами і подорожами з чоловіком, я відвідала 64 країни на шести континентах до 30 років. Деякі з цих напрямків виправдали свій рекламний галас, але було кілька країн, які не виправдали моїх очікувань, коли я туди вирушила”, – зізналася Еллі.
П’ять країн, які розчарували досвідчену туристку – і в чому причина
1. Південна Африка. “Багато хто в захваті від Південної Африки як від однієї з найкращих країн, які вони коли-небудь відвідували, тому це місце було в моєму списку бажань. Я нарешті відвідала її минулого року, коли подорожувала вздовж узбережжя Південної Африки під час сафарі з подругою. Я була вражена краєвидами та багатою культурою країни. Ніщо не зрівняється з хвилюванням від пошуку “Великої п’ятірки” під час сафарі. Мені також сподобалося досліджувати приховані прибережні перлини країни, від чарівної затоки Моссел до захопливого парку слонів Аддо біля Гкеберхі”, – розповіла вона.
Разом з тим, неприємний осад від поїздки у мандрівниці залишила ситуація з безпекою. Під час поїздки до Кейптауна місцеві гіди постійно закликали їх бути уважними та наголошували на високому рівні злочинності в місті, “що створювало постійний стрес під час нашого візиту, особливо для двох жінок, які подорожують наодинці”.
“Іноді мені було важко насолоджуватися красою Столової гори і півострова Кейп, коли занепокоєння про безпеку завжди було десь у глибині моєї свідомості. З міркувань обережності ми також уникали відвідування місць уночі”, – додала Еллі.
2. Греція. “Я була у Греції чотири рази, включно з Афінами, Санторіні, Родосом, Критом і Корфу. З кожним візитом там ставало дедалі більш багатолюдно, особливо в таких популярних туристичних місцях, як Санторіні. Наприклад, щоб побачити знаменитий захід сонця Санторіні в Іє, мені довелося битися із сотнями інших туристів у вузьких провулках селища”, – поскаржилася вона.
Також дівчина зазначила, що в літні та осінні місяці погода в Греції була жахливо спекотною, що створювало некомфортний клімат для дослідження.
“Тим, хто хоче відвідати Грецію, я б порадила спланувати поїздку до Греції в міжсезоння, щоб погода була прохолоднішою і менше людей. Або я б порадила вирушити в сусідню Хорватію. Вона так само красива, але зазвичай приймає на мільйони менше відвідувачів на рік”, – додала вона.
3. Іспанія. “Як фанат круїзів, я відвідала багато регіонів по всій Іспанії, включно з Барселоною, Віго, Малагою, Кадісом і Валенсією. Хоча мені особливо сподобалися тихіші, менш туристичні міста, такі як Ла-Корунья і Віго на півночі Іспанії, я б вважала за краще відвідати нове місце в майбутньому, наприклад, Мальту або Азорські острови”, – розповіла туристка.
Також вона зазначила, що їй було важко пристосуватися до деяких аспектів життя в країні.
“Місцева культура сієсти також означала, що багато підприємств були закриті більшу частину дня, а вечеря зазвичай подавалася вночі. Як американка, я насилу планувала свій графік і пристосовувалася до робочих годин і часу прийому їжі, до яких я не звикла вдома”, – пояснила Еллі.
Крім того, неприємний осад у неї залишили протести проти надмірного туризму, які охопили Іспанію останнім часом, – вони змусили її вагатися, чи планувати ще одну поїздку в країну найближчим часом.
4. Марокко. “Я з нетерпінням чекала можливості відвідати Марокко під час семестру за кордоном, оскільки це був мій перший візит до Африки. Я жадаю справжніх вражень під час подорожей, особливо коли занурююся в абсолютно нову культуру. Тому я спробувала торгуватися з продавцями на ринку Джемаа-ель-Фна в Марракеші, пробираючись лабіринтовими провулками і пробуючи сміливу, незнайому кухню. На жаль, моя поїздка виявилася затьмарена деякими надмірно наполегливими тактиками продажів продавців і небажаними заграваннями з боку деяких місцевих жителів”, – пояснила мандрівниця.
Зокрема вона розповіла, що один продавець без дозволу схопив її за руку і наніс на неї татуювання хною, а потім вимагав грошей. Також під час поїздки в неї мало не вкрали гаманець.
“Озираючись назад, я хотіла б, щоб я мала більш реалістичні очікування і щоб я краще підготувалася до безпечного і впевненого переміщення по жвавих ринках”, – зауважила туристка.
5. Японія. Тут головною проблемою для Еллі стала ціна питання – харчування та проживання у великих містах, таких як Токіо, були надзвичайно дорогими, і вони з чоловіком ледве вписувалися у свій бюджет.
“Будучи високими людьми, ми з чоловіком почувалися тісно в нашому крихітному, бюджетному готельному номері, який нагадував студентський гуртожиток. За ті ж 150 доларів за ніч ми могли зупинитися у фешенебельному Le Meridian на Пхукеті в Таїланді, одному з наших улюблених місць в Азії”, – поскаржилася вона.
Також дівчина зізналася, що їм було дуже важко знайти ресторани в рамках їхнього бюджету, а тому вони здебільшого харчувалися фастфудом і швидкими перекусами.
Крім того вона зазначила, що почувалася більш пригніченою натовпом у місті, ніж очікувала.
“Якщо я зможу повернутися в Азію, я б вважала за краще вирушити до Таїланду, де, як я знаю не з чуток, проживання та харчування будуть значно доступнішими”, – констатувала Еллі.
Як повідомляв УНІАН, раніше досвідчена соло-туристка Кеті Лемон зізналася, чому вона розчарувалася в подорожах. У якийсь момент дівчина зрозуміла, що вона мандрувала наодинці, щоб уникнути своїх проблем, але її наступна подорож точно їх не вирішить.