Depositphotos
Розробники з Китаю створили іноваційний PeLED-дисплей з рекордною щільністю пікселів (127 тис. PPI) на основі перовскітних світлодіодів.
Головна проблема мікросвітлодіодних дисплеїв полягає у високій вартості виробничих процесів. Зменшення пікселів до приблизно 10 мікрометрів знижує ефективність такого дисплею. У новому дослідженні розробники з Чжецзянського та Кембриджського університетів створили найменші у світі світлодіоди з пікселями до нанорозмірів, використовуючи перовскітні напівпровідники.
Зазвичай для мікросвітлодіодів використовують двокомпонентні напівпровідники на основі арсеніду та нітриду алюмінію, бору, галію, індію. Розробники з Китаю вирішили замінити ці матеріали на перовскітні, що довели свою ефективність у елементах для передових сонячних батарей.
Nature
Це дозволило команді науковців отримати перовскітні світлодіоди (PeLED) з розмірами близько 90 нанометрів завширшки. Їхні малі розміри дозволили досягнути рекордної щільності пікселів у дисплеї, яка сягнула 127 тис. на дюйм. До прикладу, у гарнітурі Apple Vision Pro з micro-LED-дисплеєм ширина пікселів становить 7,5 тис. нанометрів, а щільність складає 3386 пікселів на дюйм.
Перовскітні світлодіоди продемонстрували вищу ефективність за аналогічні мікросвітлодіодні системи. За розмірів пікселів від 3,5 до 650 мікрометрів їхня зовнішня квантова ефективність коливалась у межах 20%. Порівняно з цим ефективність більшості мікросвітлодіодів на основі традиційних матеріалів складала менше 10%.
Успіх технології був забезпечений новим підходом до створення захисного рельєфу на шарах перовскіту, оскільки традиційна обробка за допомогою лазерів пошкодила б перовскітний матеріал. Тому розробники створили гратки на поверхні більш міцних матеріалів, з яких складаються верхні та нижні електричні контакти. Завдяки цьому пікселі формувались у вільних просторах у додатковому ізолюючому шарі, подалі від країв електродів.
Наразі розробники активно співпрацюють з технологічною компанією LinkZill з Ханчжоу над створенням програмованої схеми. Вони спільно створили прототип активного матричного дисплея micro-PeLED, який керує задньою панеллю тонкоплівкових транзисторів. Протип здатний відображати складні зображення та відеокліпи.
СпецпроєктиМийний пилотяг Dreame R10 Pro Aqua: швидкі насадки-швабри, підсвітка і 5 ступенів фільтраціїРозетка вже відкрила передзамовлення на ноутбуки MSI серії GeForce RTX 50
Результати дослідження представлені в журналі Nature