Apple не здала iCloud спецслужбам Британії. Джерело: CSH
Після тиску з боку США влада Великої Британії відмовилася від вимоги вбудувати backdoor – технічний обхід захисту – в iCloud. Apple відновила доступність сервісу з наскрізним шифруванням і продовжує судову боротьбу за право не послаблювати захист користувацьких даних.
Що відомо
Уряд Великої Британії вирішив відмовитися від ідеї зобов’язати Apple впровадити backdoor – спецдоступ до зашифрованих даних iCloud. У січні влада таємно зажадала від компанії створити технічну можливість для доступу до резервних копій будь-яких користувачів відповідно до британського Закону про повноваження у сфері розслідувань (Investigatory Powers Act), також відомого як “Закон про стеження”. Але жорстка реакція США, включно з попередженнями Дж.Д. Венса (JD Vance), і ризик підриву двосторонніх угод, змусили британську владу піти на компроміс.
Раніше Apple відключила послугу Advanced Data Protection – функцію наскрізного шифрування резервних копій iCloud – на території Великої Британії та подала скаргу до Спеціального трибуналу з питань спостереження і збору розвідданих (Investigatory Powers Tribunal), стверджуючи, що вимоги британської влади порушують права користувачів на конфіденційність.
Тим часом Міністерство внутрішніх справ Великої Британії, яке займається питаннями безпеки та нагляду, намагається знайти компромісне рішення, щоб зберегти обличчя і не поставити під загрозу ключові переговори зі США в галузі цифрового регулювання та розвитку ШІ.
Чому це важливо
Примусовий доступ до iCloud загрожував не тільки приватності користувачів, а й реальній співпраці Великої Британії та США в галузі технологій і ШІ. Якби Лондон домігся такого права, це відкривало б шлях і іншим країнам вимагати аналогічних заходів у американських компаній. Зараз ситуація демонструє: законодавство, навіть під прикриттям боротьби з тероризмом, не може порушувати фундаментальні права і міжнародні договори.