Технології

Nintendo використовує нестандартне шифрування USB-C щоб позбавитися сторонніх аксесуарів

Nintendo використовує нестандартне шифрування USB-C щоб позбавитися сторонніх аксесуарів

Switch 2 в док-станції. Джерело: Nintendo

Стало відомо, що Nintendo використовує нестандартні повідомлення при ідентифікації пристрою для того, щоб ви не змогли використовувати сторонні аксесуари.

Як це має працювати

Стандарт USB не просто так має в абревіатурі слово “Universal”, через нього підключають клавіатури, зарядні пристрої, зовнішні SSD і відеокарти, навіть медичні ендоскопи і інше спеціалізоване обладнання. Це зручно, але важко реалізувати. Для того, щоб усе працювало, потрібно щоб з обох кінців дроту працювали маленькі чіпи, по суті, спеціалізовані комп’ютери, які можуть повідомити друг другу що це за пристрій і що він вміє. Навіть коли ви підключаєте телефон до зарядного пристрою, сучасний зарядний пристрій повідомляє контроллеру телефона інформацію про те, який струм він уміє віддавати, а телефон в разі потреби (зарядившись майже повністю чи перегрівшись) може попросити блок зарядки знизити напругу. Таким чином ви можете навіть підключити два павербанки один до одного, і вони між собою самі визначать хто кого заряджатиме і яким струмом. Саме тому універсальних роз’ємів не було 30 років назад – чіпи були дорогим задоволенням.

Коли ви під’єднуєте будь-які пристрої по USB, перш за все вони обмінюються технічною інформацією – який тип пристрою “на зв’язку” і які його технічні характеристики. Ця “мова” спілкування стандартизована і кожен пристрій, незалежно від того де і коли виготовлений, буде розуміти усі інші пристрої. Найперша USB-мишка у світі працюватиме з сучасним ПК, а флешку можна безпечно вставити в блок зарядки.

Що зробила Nintendo

Компанія Nintendo відома тим, що намагається самостійно займатися власною екосистемою і нікого туди не пускати. Так сталося і з Switch 2. Нещодавно з’явилась інформація, що Switch 2 не підключається до сторонніх док-станцій через те що вимагає великої напруги 60 Вт, яку не видають сторонні пристрої. Навіть у фірмовій док-станції, але від стороннього блоку живлення.

Nintendo використовує нестандартне шифрування USB-C щоб позбавитися сторонніх аксесуарів

Під’єднання аналізатора до Switch 2 і док-станції. Ілюстрація: The Verge

Журналіст The Verge підключив до консолі спеціальний перехоплювач сигналу, який пропускав через себе і аналізував інформацію, якою обмінюються між собою Switch 2 і її фірмовий док і виявив абсолютно нетипову поведінку. Перш ніж почати віддавати відеосигнал, пристрої відправили друг-другу понад 30 закодованих повідомлень, які не відносяться до стандартів USB. Зрозуміло що якщо консоль не отримає очікуваної відповіді, то не стане передавати відеосигнал.

Nintendo використовує нестандартне шифрування USB-C щоб позбавитися сторонніх аксесуарів

Перехоплене “спілкування” Switch 2 зі своєю док-станцією. Ілюстрація: The Verge

Наразі єдиною сторонньою док-станцією, яка працює з Switch 2 є Antank S3 Max. Вона не передає геть усі повідомлення в точно такому ж порядку і видає трохи іншу напругу, але зашифровані повідомлення вона передає точно такі ж, як і оригінальний док. Усі інші авторитетні виробники док-станцій та аксесуарів наразі відмовляються випускати свої продукти для Switch 2. Справа в тому, що немає проблеми зімітувати відповіді фірмової док-станції. Проблема в тому, що Switch 2 постійно оновлюється і ніщо не завадить Nintendo в будь-який момент оновити алгоритм шифрування.

До слова, представник Antank уточнив, що їх док підтримує оновлення мікропрограми, тож вони серйозно налаштовані наздоганяти шифр Nintendo стільки, скільки це буде потрібно. Прямо не ігрова індустрія, а Enigma проти розвідки Її Величності.

Nintendo використовує нестандартне шифрування USB-C щоб позбавитися сторонніх аксесуарів

Закодовані повідомлення в розділах Data Client, що передає Antank S3 Max. Ілюстрація: The Verge

Висновки

Традиційно, Nintendo не збирається коментувати ні мотивацію своїх дій ні алгоритм шифрування. Окрім теорії про потужність блока живлення (що є маячнею, адже сучасні блоки живлення і так стандартними методами USB передають цю інформацію), існує також теорія, що док-станція Switch 2 має вентилятор охолодження і сторонні док-станції можуть не забезпечувати додаткового охолодження. Це можна було б вирішити або сертифікацією, або штатним контролем температури. Швидше за все, Nintendo просто намагається уникнути використання сторонніх док-станцій, вірогідно не бажаючи стикнутися з можливими негарантійними пошкодженнями. Або хоче уникнути перехопленню і нелегальній передачі відеосигналу з консолі. Або щоб уникнути під’єднання хакерських пристроїв для зламу. Або просто тому що такий шлях самурая – ми можемо лише гадати.

Джерело: www.theverge.com

Схожі публікації

Завантажити ще Loading...No more posts.