Перші телевізори, що потрапляли до рук редакції gg мали діагоналі 40-42 дюйми. З кожним роком діагоналі зростали і цей процес ще не досяг якогось фінального пункту (на відміну від смартфонів, де ми застрягли на діагоналях до 7 дюймів). В історії gg був огляд 85-дюймового телевізора, але то був справжній монстр, що разом зі станиною важив 85 кг (і коштував в цінах 2013 року неймовірні 360 000 гривень), тому його огляд ми робили на виїзді. Зараз настала черга 77-дюймової моделі вагою 34 кг. І це, мабуть, найцікавіша пропозиція в цьому класі серед OLED-телевізорів.
77-дюймовий OLED-телевізор Samsung QE77S90DAEXUA. Фото: gagadget
Швидкий перехід
Що треба знати про телевізор Samsung 77” OLED S90D
За кілька років компанія Samsung, на радість всім користувачам, зміцнила свої позиції в OLED-телевізорах і зараз має три серії таких телевізорів, з індексами S85, S90 та S95. Літера після серії вказує на рік виробництва. Відповідно, D — це 2024 рік, а F — 2025-й. Тобто, різниця між всіма цими OLED-телевізорами змінюється у трьох напрямках: рік виробництва, індекс серії (чим більший — тим більше новітніх технологій) та діагональ. Якщо брати телевізори 2024 року з індексом D, то головна технологічна різниця між ними зафіксована у таблиці. Варто відзначити, що заявлені діагоналі відповідають глобальним можливостям виробництва і не всі з них можуть бути присутніми на локальному ринку.
Характеристика | S85D | S90D | S95D |
---|---|---|---|
Процесор | NQ4 AI Gen2 | NQ4 AI Gen2 | NQ4 AI Gen2 |
Макс. частота оновлення | 120 Гц | 144 Гц | 144 Гц |
Формат HDR | OLED HDR | OLED HDR+ | OLED HDR Pro |
Антиблікова технологія | Стандартна глянцева | Стандартна глянцева | OLED Glare Free (матова) |
Аудіосистема | 2.0-канальна, 20 Вт | 2.1-канальна, 40 Вт | 4.2.2-канальна, 70 Вт |
Технологія звуку | Object Tracking Sound Lite | Object Tracking Sound Lite | Object Tracking Sound+ |
Модуль One Connect Box | Ні | Ні | Так |
Діагоналі у виробництві | 55″, 65″, 77″, 83″ | 42″, 48″, 55″, 65″, 77″, 83″ | 55″, 65″, 77″ |
Як бачите, серія S90D посідає “золоту середину” — вона ще не має рис преміальної S95D у вигляді технології QD-OLED, що надає підвищену яскравість за рахунок підсвітки з шаром квантових точок. Покриття OLED Glare Free чи пікдлючення через модуль One Connect. Але має кращі технології обробки звуку та зображення у порівнянні з S85D та додатковий низькочастотний канал сабвуфера. Моделі 2025 року відрізняються використанням процесору NQ4 AI Gen3, що працює з попередньо навченими 128 нейромережами замість 20 у NQ4 AI Gen2. Також використовуються покращені технології екрану, що мають більшу пікову яскравість, покращене антиблікове покриття та ШІ-масштабування.
Щодо цін на всі ці телевізори, то поточна ситуація вказана на діаграмі. Як бачите, 77-дюймова модель серії S90D вже достатньо велика, щоб бути вище середніх показників. Але її ціна не така велика, як у моделей з діагоналями 83 дюйми чи моделями 2025 року.
Дизайн LaserSlim
Кожна концепція дизайну телевізорів Samsung має назву. Дизайн S90D носить ім’я LaserSlim. Виробник використовує метафору “тонкий, як лазерний промінь”. Частково це правда — тонка OLED-панель особливо вражає на 77 дюймах — її мають встановлювати дві людини, бо є ризик, що вона деформується під власною вагою. Частково — художнє перебільшення, щоб підкреслити тонкі рамки екрану (але не настільки тонкі як лазерний промінь, звісно). Хоча мені така поетичність в інженерії імпонує — азійські дизайнери та інженери завжди находять можливість втілити у своїх пристроях красу та гармонійний погляд на світ.
Ще мене вкотре вразила підставка, яка дозволяє панель вагою 32 кілограми тримати без використання жодних гвинтів — просто за рахунок продуманих стиків і розрахунків навантаження. Вона складається з двох ніжок і основної частини. Ніжки вставляються в панель і разом конструкція закріплюється на задній частині панелі.
Зображення: OLED HDR+ та ШІ масштабування до 4К
Про якість зображення технології OLED всім вже відомо — вона забезпечує найкращу глибину чорного кольору, тому що для такої панелі пікселі просто вимикаються. Таким чином відтворюється більше деталей в тінях. Для прикладу я переглянув 9 серію другого сезону “Гри престолів” (епізод Чорноводна/Blackwater). Він присвячений битві при Чорноводній, де армія Станніса Баратеона намагається захопити Королівську Гавань, але її зустрічає армія Ланністерів на чолі з Тіріоном. І має погану репутацію у глядачів через те, що вся серія знята в суцільній темряві. Всі скаржилися, що в кадрі більшу частину серії важко щось розібрати. Але не для OLED! Тільки зараз я зрозумів задум творців серіалу, які таким чином підкреслили гнітючу атмосферу штурму. А всі деталі в тінях було чудово видно. При чому не як нічна зйомка на камеру смартфона. Знаєте, коли ШІ робить чорне небо сірим? А саме натуральні кольори відтінків ночі. Тобто, OLED — це справжній подарунок для всіх любителів фільмів фентезі, космічної фантастики, а також — поціновувачів містики та жахів. Там, де дуже багато подій відбувається в темряві космосу чи в підвалах готичних замків, або вночі.
Звісно, OLED підсилюють інші технології обробки зображення: OLED HDR+, Real Depth Enhancer та Motion Xcelerator 144 Гц (у нас є окремий текст з поясненнями простою мовою про всі технології). Також працює ШІ масштабування зображення до 4К. Є сертифікація PANTONE, яка перевіряє передачу 2 030 кольорів на відповідність стандартам PANTONE та розрізняє 110 нових відтінків шкіри.
Насправді, проблема вигорання OLED-панелей вже вирішена ще кілька років тому, але варто звернути увагу: в меню є окремий розділ “Захист панелі”, що складається аж з трьох інструментів: зсув пікселів, оновлення пікселів та налаштування яскравості фіксованих зображень (наприклад, логотипів телеканалів). Тобто, якщо навіть тижнями дивитися один і той же канал, то яскравість логотипа буде зменшуватися, а пікселі, з яких він складається, зсуватимуться та коригуватимуться.
Меню “Захист панелі”. Фото: gagadget
Звук: Dolby Atmos, OTS Lite та Q-Symphony
Динаміки телевізора сховані за панеллю, в задній частині пристрою. Їх ледве видно через отвори, але конструктивно виглядає навіть красиво.
Що вам сказати про звук в телевізорі Samsung S90D? Навіть з додатковим каналом сабвуфера, підтримкою Dolby Atmos та кількох інших, стандартних для більшості телевізорів Samsung, технологій (активний підсилювач голосу, відстеження об’єктів в кадрі) звучання телевізора плюс-мінус відповідає очікуванням. Що можу сказати точно — у спальні на 24 квадратних метри я використовував гучність не більше 20 відсотків потужності (ввечері було достатньо і 15). Також для телевізора з діагоналлю 77 дюймів є сенс придбати саундбар. Звісно, Samsung, з підтримкою Q-Symphony, щоб поєднати звучання з динаміками телевізора і додати звуку додаткового об’єму і глибини.
Ще варто згадати підтримку технології Аудіо 360°, що відстежує рухи голови та корегує звук так, щоб користувач завжди отримував просторовий ефект (до речі, у нас є огляд Galaxy Buds 3 Pro — останньої флагманської моделі TWS-навушників з підтримкою цієї технології). Та підтримку Auracast (вона з’являється в профілі Public Broadcast Profile специфікацій Bluetooth 5.2), що дозволяє підключати одночасно кілька пар TWS-навушників.
Одночасне підключення до телевізора двох пар TWS-навушників. Фото: gagadget
Можливості для ігор: FreeSync Premium та ALLM
Samsung S90D вміє розпізнавати жанр гри на консолі та автоматично міняти налаштування. Фото: gagadget
Для чого ще потрібен великий екран крім фільмів? Звісно, для відеоігор! У Samsung S90D є для цього спеціальна панель ігрових налаштувань, що дозволяє змінювати співвідношення сторін екрану до 21:9 і 32:9. Не всі ігри підтримують, але така можливість є. Також є підтримка FreeSync Premium, що зменшує затримки під час динамічних ігор. В окремих консольних іграх працюють автоматичні налаштування зображення за допомогою “автоматичного ігрового режиму з ШІ”. І є окрема технологія Motion Xcelerator, про яку я вже згадував — вона підтримує VRR і дозволяє отримати зображення з частотою оновлення 144 Гц в роздільній здатності 4К для картинки без ривків і розмиття руху.
page
ШІ-функції
Звісно, від телевізора такого класу ми очікуємо використання штучного інтелекту. В телевізорі Samsung S90D за нього відповідає процесор NQ4 AI Gen2 зі своїми 4 ядрами та 20 попередньо навчаними нейромережами. ШІ використовується вже у більшості технологій обробки зображення та звуку. В першу чергу — для масштабування зображення до 4К. До речі, в моєму пакеті Megogo+Netflix немає підтримки Ultra HD, але Samsung S90D показує Netflix значно чіткіше за FullHD — і це саме заслуга ШІ-масштабування. ШІ використовується для алгоритмів AVA Pro та Адаптивний звук Pro. Та в режимі енергозбереження AI Energy, що використовує адаптивну яскравість відповідно освітлення в приміщенні — для цього у телевізора є відповідний датчик.
Хаб SmartThings: керування розумним будинком
Як і завжди, власники інших пристроїв Samsung екосистеми SmartThings (такі, як я, наприклад), отримають додаткові переваги та комфорт в керуванні пристроями розумного будинку. Бо телевізор, як і смартфон, стає ще одним екраном для організації побуту в помешканні.
Застосунок SmartThings може перетворитися на пульт керування телевізором. Частину налаштувань (тих, що використовуються частіше) можна викликати на телевізор прям із застосунку. Також, застосунок дозволяє віддалено керувати режимом Ambient, який відповідає за те, що транслює телевізор в режимі очікування — ця функціональність нам вже відома і є загальною для Tizen-пристроїв Samsung — телевізорів та проєкторів. Ще телевізор додає до SmartThings два нових пристрої. Це сенсори освітлення та звуку. Перший можна використовувати для створення автоматичних сценаріїв освітлення, а другий — для догляду за собаками: він може відслідковувати гавкіт (до речі, тут теж без навчаних нейромереж не обійшлося).
Пульт SolarCell: не потребує батарейок
Безумовно, чудовою перевагою телевізорів Samsung є пульт SolarCell. В моделях 2024 року його зробили із переробленого пластику (виробник вказує про, щонайменше, 24% матеріалів). Щоб зарядити його достатньо просто залишати пульт панеллю догори: біля вікна, під лампою у вітальні чи будь‑де, де є світло. А якщо раптом розрядився — не проблема. Можна в будь-який час під’єднати кабель USB‑C і зарядити як будь-який інший ґаджет. Подивитися рівень заряду можна у меню телевізора: Налаштування → Загальна інформація та конфіденційність → Живлення та енергозбереження → Доступний заряд пульта. З мого досвіду денного світла цілком достатньо, щоб додатково не заряджати пульт ніколи. Головне – завезти звичку класти його панеллю догори.
В сухому залишку
77-дюймовий OLED-телевізор Samsung S90D залишає тільки позитивні враження — я навіть не зміг зафіксувати якийсь недолік — хіба що, традиційне для Samsung, ігнорування Dolby Vision — виробник надає перевагу HDR+. Телевізор повністю відповідає очікуванням — чудова яскравість та контрастність, неперевершена глибина чорного та всі ті додаткові приємності, пов’язані з розумними телевізорами Samsung (пульт з сонячною батареєю, підтримка Auracast, продумані сценарії інтер’єрного використання екрана в режимі очікування). Не залишилися без уваги і геймери — телевізор може запропонувати додаткові корисні можливості для ігор. Як і завжди, власники інших пристроїв SmartThings отримають додаткову перевагу у підсиленні власної екосистеми розумного будинку. З урахуванням закінчення життєвого циклу моделі 2024 року, ціна за 77-дюймову OLED-панель виглядає зараз доволі привабливою. За що телевізор отримує редакційну нагороду gg “ми рекомендуємо”.
Основні Характеристики телевізора Samsung QE77S90DAEXUA (S90D) | |
---|---|
Екран | 77 дюймів, OLED, 4K (3840×2160), 100 Гц (до 144 Гц) |
Розміри з підставкою | 1719x1059x359 мм |
Розміри без підставки | 1719x988x45 мм |
Вага з підставкою | 34.2 кг |
Вага без підставки | 32.4 кг |
Процесор | NQ4 AI Gen2 |
Технології обробки зображення | HDR10+, HLG, Motion Xcelerator, Real Depth Enhancer, 4K ШІ мастштабування, FilmMaker mode |
Звук | 2.1-канальна система, 40 Вт |
Технології обробки звуку | Dolby Atmos, OTS Lite, Adaptive Sound Pro, Q-Symphony |
Ігрові функції | FreeSync Premium, HGiG, VRR, ALLM, Game Mode |
Смарт-платформа | Tizen, SmartThings, Multi-View, Ambient Mode+ |
З’єднання | Ethernet, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, 4x HDMI 2.1, 2 x USB-A |
Споживання електроенергії | A+, 0.5 Вт в режимі очікування, 500 Вт максимальне |
Samsung 77” OLED S90D 4K Smart AI TV (2024)
Як ми оцінюємо телевізори
Якість зображення 5/5 Якість звуку 5/5 Дизайн 4/5 Інтерфейс 4/5 Пульт ДК 5/5 Можливості для ігор 5/5 Додаткові можливості 5/5 Бажання порадити покупку 5/5 Відповідність ціні 5/5 4.8
5 причин купити телевізор Samsung 77” OLED S90D
- вигідний баланс технологічних можливостей та ціни
- ви вже виросли з телевізора на 65 дюймів, але не потягнете 80+
- ви втомилися від тупняків Android/Google TV
- вам до вподоби приємні дрібнички — Ambient Mode, пульт з сонячною батареєю тощо
- у вас вже є пристрої Samsung SmartThings
5 причин відмовитися від покупки телевізора Samsung 77” OLED S90D
- ви шукаєте 8К-телевізор
- ви хочете отримати OLED-телевізор з максимальними можливостями
- 77 дюймів нема де встановити
- не підтримує Dolby Vision, яка вам з якихось причин критична
- ваш бюджет не потягне OLED-телевізор