Петунія – одна з найулюбленіших квітів садівників. Вона тішить своїм цвітінням із початку літа та до перших заморозків. Виростити кущову петунію вдома – не складно, але є певні нюанси, яких варто дотримуватися.
Якщо ви хочете прикрасити свій сад або навіть зайнятися продажем квітів як сезонним заробітком, на сторінці fermerka.ua поділилися цікавою інформацією, яка може стати вам у пригоді.
Коли сіяти петунію
Найкращий час для посіву петунії – від кінця лютого до початку березня. Це дасть змогу отримати міцну та здорову розсаду, яка зацвіте вже у травні. Для цього вам знадобиться звичайний ящик, у який потрібно насипати торфовий субстрат із рівнем pH 5,5-6, товщиною 5-7 см.
Як правильно сіяти
Перед тим, як розміщувати насіння, на дно ящика слід покласти плівку з дірочками для дренажу. Потім полити субстрат теплою водою та зробити неглибокі рядочки на відстані 5-6 см один від одного. Чому не використовувати касети? Вони займають багато місця, особливо якщо ви вирощуєте петунії у домашніх умовах.
Насіння петунії дуже дрібне, тому його зручно висівати за допомогою вологої зубочистки чи сірника. Викладайте насіння на відстані 2-3 мм, не присипаючи торфом, оскільки воно потребує світла для проростання. У кожному рядку можна висіяти до 100 насінин. Після цього обережно зволожте кожен рядочок за допомогою пульверизатора та накрийте плівкою.
Температурний режим і догляд за сходженням
Для проростання насіння необхідна температура +25°C. Вже через 4-5 днів з’являться перші сходи. Після цього важливо регулярно зволожувати ґрунт, але не переливати. Щойно рослинки проростуть, плівку необхідно зняти, адже її наявність може спричинити витягування сіянців.
Світло відіграє вирішальну роль у формуванні міцної розсади. Використовуйте LED-лампи на 8 Вт або фітолампи, розмістіть їх на відстані 15-20 см від рослин. Освітлення має бути постійним – і вдень, і вночі, особливо на перших етапах росту. Якщо у вас є добре освітлене підвіконня, сіянці можна виставляти на нього у денний час.
Пересадження розсади
Щойно сіянці зміцніють, їх потрібно перенести у більші ємності. Найкращий варіант – пластикові стаканчики об’ємом 500 мл, оскільки у них коренева система буде почуватися комфортно. Через два тижні після пересадження можна розпочинати підживлення. Оптимальний варіант – добриво з формулою 20-20-20, яке містить азот, фосфор і калій у рівних частках.
Поради
Петунія – невибаглива квітка, але для її успішного вирощування слід дотримуватися кількох правил:
- Поливати потрібно помірно, не допускати перезволоження.
- Для пишного цвітіння важливо прищипувати верхівки рослин.
- Петунія любить сонце, тому під час садіння у відкритий ґрунт обирайте добре освітлені місця.
Переглянути цей допис в Instagram
Багато садівників успішно вирощують петунії вдома та отримують гарні результати. Чому б не спробувати й вам, адже це чудовий спосіб прикрасити свій сад або підвіконня.
Ми також писали про топ-15 багаторічних рослин із тривалим цвітінням.