Технології

Vodafone перевів перші 100 базових станцій на сонячну енергію: мережа працюватиме у блекаути

Vodafone перевів перші 100 базових станцій на сонячну енергію: мережа працюватиме у блекаути

Vodafone встановив сонячні електростанції на базових станціях: до 30% споживання покриватиме сонячна енергія

Оператор Vodafone Україна завершив перший етап проєкту зі встановлення власних джерел електроенергії для мобільної мережі. Компанія обладнала сонячними електростанціями перші 100 базових станцій у 14 областях України. Після завершення першої хвилі оператор уже розпочав наступний етап модернізації.

Проєкт має допомогти мережі працювати стабільніше під час перебоїв з електропостачанням. У компанії нагадують, що з жовтня 2025 року до січня 2026 року росія завдала 19 масованих ударів по енергетичній інфраструктурі України. Через це минулої зими дефіцит електроенергії у пікові години досягав 5-6 ГВт, а в багатьох регіонах відключення світла тривали по 12 годин і більше.

На модернізованих об’єктах сонячні панелі вдень виробляють електроенергію для роботи обладнання. Надлишок енергії накопичують літій-іонні акумулятори. Завдяки цьому в сонячну погоду базова станція може працювати автономно навіть під час відключень електроенергії або значно довше залишатися на резервному живленні.

Vodafone Україна оголосила про старт проєкту восени 2025 року, а зараз завершила його першу хвилю. Як зазначив технічний директор компанії Євгеній Фрунза, головне завдання проєкту — забезпечити зв’язок навіть тоді, коли немає електроенергії.

Перші результати проєкту виглядають так:

  • загальна встановлена потужність становить 360 кВт, або близько 3,6 кВт на кожну базову станцію;
  • сонячна генерація дозволить економити приблизно 380 МВт·год електроенергії на рік;
  • власна генерація покриватиме близько 30% потреб цих 100 базових станцій;
  • очікувана економія коштів перевищить 100 тис. євро на рік з урахуванням зміни тарифів;
  • викиди вуглекислого газу скоротяться приблизно на 210 тонн щороку.

У Vodafone пояснюють, що 380 МВт·год електроенергії відповідають річному споживанню приблизно 150 середніх українських домогосподарств. А скорочення викидів на 210 тонн СО₂ можна порівняти з обсягом вуглекислого газу, який за рік поглинають близько 10 тисяч дорослих дерев.

Vodafone перевів перші 100 базових станцій на сонячну енергію: мережа працюватиме у блекаути

Хочеш знати більше, ніж ChatGPT 5? Підписуйся на ITC.ua у TelegramПІДПИСАТИСЯ

Vodafone перевів перші 100 базових станцій на сонячну енергію: мережа працюватиме у блекаути

Перехід телекомунікаційних мереж на відновлювані джерела енергії став світовою тенденцією. За оцінками GSMA, на телекомунікаційну галузь припадає 2-3% світового споживання електроенергії. Тому навіть частковий перехід на відновлювану енергію дозволяє зменшити навантаження на енергосистему та скоротити викиди.

СпецпроєктиПрогноз матчів 19-20 червня ЧС-2026: США, Бразилія, Туреччина і МароккоЗнижка на smart-техніку від Dreame: добірка найкращих рішень для вашого дому

Схожі публікації

Завантажити ще Loading...No more posts.